Dijital Pazarlama Uzmanı

Dijital Pazarlama Uzmanı

SEOnostra olarak sizlere dijital pazarlama uzmanı olarak bilgilerimizi sunuyoruz. Dijital pazarlama'nın tüm kollarını sizlerin hizmetinize sunuyoruz.

SEOnostra ekibi olarak sizlere dijital pazarlama dünyasının tüm pazarlama teknikleri ve stratejilerini sunuyoruz. Bu kapsamda dijital pazarlama uzmanı olarak şirketiniz ve projenize danışmanlık hizmeti sağlıyoruz. SEO ve tüm dijital pazarlama teknikleri sizi bekliyor.

Dijital pazarlama sektörü son 5 yıldır Dünya'da ve ülkemizde oldukça ses getiren bir sektör halini almıştır. SEO ile karıştırılan bu sektör mantık esasında SEO'yu bünyesinde barındıran bir pazarlama sektörüdür. Dijital pazarlama uzmanı olan kişiler de zaten SEO konusunda bilgili olması gereken kişilerdir. Dijital pazarlama, adından da anlaşılacağı üzere dijital pazara hitap eden pazarlama türüdür. Oldukça geniş bir kitleye hitap eden dijital pazarlama uzmanı bu sektörün inceliklerini, detaylarını ve mantığını bilmek zorundadır. Tv ve radyo masraflarından oldukça düşük maaliyeti olan ve daha etkili olan dijital pazarlama işinin ehli kişiler tarafından doğru bir strateji ile yürütülürse oldukça etkili bir hale gelmektedir. Sosyal medyanın da gelişmesiyle fazlasıyla dikkat çeken bu sektör için ajanslar kurulmuştur. Bu devasa pastadan bir parça almak için ise oldukça çaba göstermek gerekmektedir. Dijital pazarlama uzmanı olan kişilerin bilmesi gereken pazarlama sistemlerini sıraladık.

Dijital Pazarlama Uzmanı Ne İş Yapar?

  • Pazarlamak istediği ürünü hedef kitleye en iyi şekilde ulaştırmaya çalışır.
  • Dijital pazarlamasını yaptığı ürün yada siteyi en az masraf ile hedef kitleye ulaştırır.
  • Marka algısını ve bilinirliğini arttırıcı çalışmalar yapar.
  • Gelişen dijital pazarı takip eder ve bulunduğu dönemin trendlerinden en iyi şekilde faydalanır.
  • Sosyal medyayı etkili bir şekilde kullanarak hedef kitleye ulaşır.
  • SEO bilgisi ile reklamlar haricinde kalıcı pazarlama yapar ve siteyi arama motorları ile hedef kitleye ulaştırır.
  • Hedef kitleye ulaştıktan sonra kitlenin sürekliliğini ve ürüne ilgisinin devamlılığını sağlar.
  • Sürekli olarak gelişen sosyal medya ve dijital pazarlama evrelerini takip ederek yeni stratejiler üretir.

Dijital pazarlama uzmanı olmak için SEO ile yakından ilgilenmenizi tavsiye ediyoruz. SEO en kalıcı dijital pazarlama stratejisidir.

Arama Motoru Optimizasyonu

Search Engine Optimization yani arama motoru optimizasyonu anlamına gelen SEO, dijital pazarlamada çok büyük bir yeri olan bir sektör. Pazarlamanın kalıcı bir şekilde hedef kitleye ulaşmasını sağlayan ve kalıcı olmasından dolayı SEO, dijital pazarlamada en kritik unsurlardan birisidir. Harcanan para olarak en doğru karar olarak gözüken SEO, dijital pazarlama uzmanı olan her kişinin iyi düzeyde bilmesi gereken bir pazarlama sistemidir.

Arama Motoru Pazarlaması

Search Engine Marketing yani arama motoru pazarlaması anlamına gelen SEM dijital pazarlamada SEO ile birlikte kullanıldığında çok etkili bir hale gelen sistem. Arama motorlarına hitap ederken reklam ile de ziyaretçi çekmek için kullanılan SEM anlık fakat etkili bir pazarlama tekniğidir. SEO'dan ayrılmaması gerekir. Hedef kitleye ulaşmak konusunda uygun fiyat ve daha fazla kitleye ulaşmak için SEM, uzman kişilerin elinde iyi bir silah olabilir. Bu konuda SEM uzmanı konulu yazımızdan SEM ve SEM uzmanlığına dair aradıklarınızı bulabilirsiniz.

Sosyal Medya Pazarlaması

Social Media Marketing anlamına gelen SMM sosyal medya pazarlaması anlamına gelmektedir. SEM ile benzer fakat farklı stratejiler için kullanılan SMM arama motoru hedef kitlesinden ziyade, arama motoru ile sosyal medyaya ulaşan ve orada daha fazla vakit geçiren, hedefini daha detaylı bir şekilde sosyal medya sitesine bildiren kullanıcılara ulaşılabilecek bir sosyal medya pazarlamasıdır. Ciddi bir sektör haline geldikten sonra kurumsal şirketler için sadece sayfa beğenisi değil, hedef kitleyi sayfaya çekip marka algısını kuvvetlendirmek için etkili bir şekilde kullanılmaktadır.

Affiliate Pazarlaması

Affiliate Marketing reklam yayını için aracı bir şirket ile hedef kitleye ulaşmak için kullanılan pazarlama tekniğidir. Affiliate marketing hedef kitleye direk erişim sağlanmayan ve o kitleye ulaşacak merciyle direk diyaloğa girmeden aracı kurumlarla bu işin halledildiği ve aracı şirketin de bu pastadan pay aldığı dijital pazarlama stratejisidir.

Bizimle İletişime Geçin

Projenize özel çözümler sunmamız için bizi bilgilendiri bir mail atın.

Projeniz için özel çözümler üretmemiz için bizi bilgilendirici bir mail atın. Size özel dijital pazarlama stratejisi belirleyerek kazancınızı arttıralım.

Müşteri Yorumları

Tamamını görün
Fields marked with an * are required

(Opsiyonel)

(Opsiyonel)

Size daha hızlı geri dönüş yapmamız için varsa telefon numaranızı yazabilirsiniz.