Online itibar yönetimi

Online İtibar Yönetimi

SEOnostra olarak sizlere online itibar yönetimi ile kurumsal kimliğinizi güçlendiriyoruz.

Online itibar yönetimi, kurumsal şirketlerin müşterilerine karşı aldıkları geri dönüşleri arttırmak için yaptıkları çalışmalardır. Mantığında memnun müşteri, memnun olmayan müşterileri de memnun etme çabası olan online itibar yönetimi şu çalışmalara ihtiyaç duyar ki bunlar uzman kişilerce yapılmadığı taktirde çalışma yapılan şirkete zararlar verebilir.

SEO için kullanılacak mantıktaki amaç şudur, müşteri veya ziyaretçiler bir ürünü almadan o ürün veya şirket hakkında araştırma yaparlar. Bu araştırma yüzdesi ülkemizde ürünü almayı düşünen bireylerin %75-80'ini oluşturur. İlk sayfadaki olumsuz yayınların önüne geçmek için yapılan çalışmalarda SEO çalışmaları kullanılır. Kasıtlı olarak şirket ismini kötülemek için yapılan çalışmalara karşı en iyi misilleme yöntemi SEO'dur. 

SEM için hedeflenen amacımız şudur, şirketiniz adına sizden müşteri kapmak için reklam yoluna başvuran ve bel altı dövüşen rakiplerinize aynı karşılığı vererek istediğiniz amaca ulaşmanız hedeflenmektedir. Arama motoru pazarlamasını iyi kullanmak, rakibinizin sizin firmanıza karşı reklam vermesi durumunda geçerli olacaktır, aksi durumda tamamen sizin insiyatifinize kalmıştır.

SMM online itibar yönetimi açısından önemli bir basamaktır. Sosyal medya sitelerine yönelik izlenecek reklam ve yayın politakaları online itibarınızı önemli ölçüde geliştirecek, aldığınız karşılığı daha da arttıracaktır. Sadece SMM ile reklam yaparak değil, aynı zamanda sosyal medya sitelerini aktif bir şekilde kullanarakta aldığınız karşılığı arttırabilir, daha çok tanınır bir hale gelebilirsiniz.

Online itibar yönetimi oyunu kuralına göre oynamayan rakipler ile satranç oynamak olarak tasvir edilebilir. En doğru hamleyi yapmak için en uygun zemini hazırlamak için zemin hazırlanır.

Online itibar yönetimi ile kriz yönetimine karşı atılacak en doğru adım sakin ve kendinizden kararlı bir şekilde davranmanızdır. Uzmanlık alanımız olan SEO ile sizlere istediğiniz geri dönüşü vermek için çalışmaları yönlendiren ekibimiz online mecralarda itibarınızın en iyi şekilde yönetilmesi ve daha olumlu sonuçlar almanız için çalışmalar yürütüyoruz.

Yasa dışı faaliyet yürüten, (legal olmayan) her türlü firma ile çalışma yapmıyoruz! Bu konudaki tavrımız ve çalışma mantığımız tamamen sizlere karşı izlenen olumsuz propagandaların önünü kesmek ve şirketinizin daha iyi bir yere varmasında sizlere destek olmaktır. Onur YAMAN, SEOnostra Kurumsal SEO Hizmetleri.

İzlenmesi Gereken Yol 1: Gidişat 1 için izlenmesi gereken ilk yol paravan blog network'ü kurup bu sitelere SEO yaparak hem ana siteyi beslemek için hem de rakiplerin olumsuz eleştirilerinin önüne geçmek için çalışmalar yapılmasıdır. Amaç kişilere size bağlı farklı mecralar ile bilgi verip hem aranızdaki bağı kuvvetlendirmek, hem de rakibi oyunda mat etmek için hamlelere başlamaktır.

İzlenmesi Gereken Yol 2: Bilerek marka algısını kötüye çevirmeye çalışan kişilere karşı hukuki karşılık vermek yada ilk adım olarak uyarmaktır. 2. hamlesine fırsat vermeksizin rakibi bloklayarak yapacağı yalan-yanlış algı hamlelerinin önüne geçmektir. Buradaki hedef firmanızın adını karalamaya çalışan kişileri iyi analiz edip sizlere karşı kullandıkları yayın organlarını durumdan haberdar etmektir.

İzlenmesi Gereken Yol 3: Basın bültenleri oluşturup belli aralıklar ile büyük mecralarda yayınlanmasını sağlayarak hem marka algısını arttırmalı, hem de bu algıyı kendi kontrolünüzde sürdürmelisiniz. SEO çalışmaları ile yükselen grafiğiniz basın bültenleri ile binlerce kişiye ulaşarak tavan yapacaktır. Bu sayede online itibar yönetimi açısından hedeflediğiniz başarıya emin bir şekilde ulaşabilirsiniz.

4

İtibar yönetimi çalışması

14

Anahtar kelime çalışması

8

Kurumsal blog kurulumu

4

İtibar yükselişi

3

E-mail pazarlaması

8

Banner çalışması

Bizimle İletişime Geçin

Projenize özel çözümler sunmamız için bizi bilgilendiri bir mail atın.

Online itibarınızın SEOnostra tarafından yönetilmesi için bizimle iletişime geçin ve bize projenizin hedefinden bahsedin.

Fields marked with an * are required

(Opsiyonel)

(Opsiyonel)

Size daha hızlı geri dönüş yapmamız için varsa telefon numaranızı yazabilirsiniz.